Kevés olyan izgalmas emberi történet van, mint amikor valaki a semmiből, a nulláról csak a saját erejére támaszkodva valami nagy dolgot hoz létre, felismerve a tehetségét, megálmod valami egyedit, beletesz többet mint bárki más és létrehoz valami maradandót. Erre építve indítottuk el tavaly ősszel legújabb sorozatunkat, klasszikus sikertörténetekről.
Legelső beszélgetésünkkel (itt látsz képeket) nagyon magasra tettük a lécet, de azt hiszem március 1-jei vendégeinkkel tartjuk a szintet. Ez alkalommal is 3 vendégünk lesz és azt hiszem fantasztikus lineup-pal. Egyelőre csak első két vendégünket mutatjuk be, a harmadik csütörtöktől lesz látható az oldalon
Első vendégünk Náray Tamás világhíres divattervező !
Párizsban végezte a divatakadémiát, éveken keresztül tanult, nélkülözött és éhbérért dolgozott a különböző divatcégeknek látástól vakulásig. Majd, amint mondja, hitt a rendszerváltás meséjében és hazajött. Hiába volt tehetséges és szorgalmas, nem ért el sikereket. Ekkor jó ajánlólevélnek bizonyult a párizsi iskolája, mert nagy divatcégek hívták vissza, dolgozott Milánóban, Rómában, Münchenben, rendezett, koreográfiát készített más cégek divatbemutatóihoz. Ezért nem bántotta annyira, hogy itthon váratott magára a siker. Végül 1996-ban mutathatta be első saját kollekcióját. Az emberek elájultak tőle, mert ilyet akkor még nem láttak, igazi, hamisítatlan párizsi eleganciát hozott magával!
20 év munkájával érte el, hogy Dubaitól New Yorkig ismerjék produktumait. Semmit sem kaptott ajándékba, véres verejtékkel dolgozott meg a sikerért. Híresen maximalista, ahogy ő fogalmaz “Oscar Wilde nyomán egy mondattal jellemezném önmagam: A világon a legegyszerűbb ízlésem van, a tökéletessel mindig elégedett vagyok”.
PIONEER STORY:
Összeállt 1996-ban egy lány csapat, hogy reklámfilmeket gyártsanak. Próbálkoztak itthon, küzdöttek és küzdöttek, de csak nem sikerült. Már majdnem feladták, amikor egy hirtelen ötlettől vezérelve, kimentek a Cannes-i filmfesztiválra, két karton pezsgővel. Azt találták ki, hogy a fesztivállal szemben lévő homokos tengerpartra szerveznek egy “spontán” bulit, ahova lehívnak minden filmest, producert és rendezőt, akik sétálnak ki a fesztiválról. Szintén spontánul, szereztek egy skót utcazenész zenekart is és akkora buli lett belőle, hogy ezt azóta is emlegetik a résztvevők - de az igazi hozadéka az lett a történetnek, hogy hazajöttek és a tengerparti bulizók lehetőséget adtak a lányoknak.
Mára a Pioneer Productions Közép-Európa (vagy Európa) egyik legnagyobb filmgyártó cége, 10 éve már játékfilmekkel is foglalokznak és olyan sztárokkal dolgoztak együtt, mint Jennifer Lawrence, Hugh Jackmann, Mr Bean (Rowan Atkinson), Donald Sutherland, Keira Knightley és még sorolhatnánk.
Külön érdekességük, hogy folyamatosan növekvő és bővülő cégükben elsősorban hölgyek dolgoznak, ahogy a 3 tulajdonos is nő.
VIDÁK LÁSZLÓ - Tisza cipő, Menza étterem és az előzmények
Vidák László története ott kezdődik, hogy még tizenévesen hozott be márkás kabátokat Olaszországból és komoly ügyfélkört kíépítve el tudta indítani vállalkozását. Fiatal emberként sokat bulizott amiből szintén üzlet lett. Elment egy nagy techno buliba, ahol olyan jól érezte magát, hogy odament a két Dj-hez és felajánlotta, hogy fejlesszék tovább a Boat partykat, amiből az lett, hogy 3 összekötött kompon 3 ezren buliztak a Balaton közepén.
László hozta be azokat a ma már gusztustalannak minősülő magas talpú (patás) cipőket, ami akkor forradalmi újdonságnak számított és 10 éven át egyfajta kultúrterrorként nyomta rá a bélyegét a pesti éjszakákra.
Már kiszállni készült a buliszervezésből, amikor meglátott egy Centrum nejlonszatyorral mászkáló srácot Tisza cipőben. Azonnal beugrott neki, hogy ezt a márkát fel kéne éleszteni. A Tisza cipő ma az egyik legsikeresebb magyar cipő brand.